Negocieri cu Iranul pentru a aduce muncitori in Romania

In Stiri de actualitate din Romania

Ministerul Muncii de la Teheran a anuntat ca au loc negocieri cu mai multe tari, intre care si Romania, pentru a trimite muncitori iranieni in aceste state. Este vorba despre Romania, Bulgaria, Coreea de Sud si Japonia. Numarul total este de 5000 de iranieni, dar deocamdata nu s-a stabilit exact cati, din cei 5000, vor fi trimisi in fiecare tara.
Informatia a fost publicata pe site-ul Mehr News Agency – agentie iraniana de presa.
Mohammad Akbarnia, director general in Ministerul Muncii al Republicii Islamice Iran, a pecizat ca autoritatile iraniene si cele din Romania, Bulgaria si Coreea de Sud au decis sa infiinteze comisii la nivel de experti, pentru a stabili mecanismele prin care muncitorii iranieni pot fi trimisi in aceste tari.
Pe langa Romania si Bulgaria, alte tari din Uniunea Europeana aflate in tratative pentru a aduce lucratori din Republica Islamica Iran sunt Germania si Croatia.

Monica

You may also read!

L1160657W000330 ONJN, 18+ - 1

Se pot câștiga bani reali din bonusuri fără depunere?

Indiferent de nivelul la care se află jucătorii, un bonus fără depunere este ceva atractiv pentru toată lumea. Motivul

Read More...

Noua interdictie de calatorie: Donald Trump inchide teritoriul american pentru cetatenii din 12 tari

Donald Trump a interzis cetatenilor din 12 tari sa intre in Statele Unite pentru a „proteja” tara de „teroristi

Read More...
femeie-fericita-beneficii-job

Beneficii pe care le caută oricine la un job în ziua de azi. Sunt de interes și pentru tine?

În prezent, oamenii nu mai caută doar să muncească pentru a face bani. Jobul trebuie să fie mult mai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Daca esti interesat de promovare pe acest site sau doresti o campanie de advertoriale complexa, www.SeoPower.ro este solutia de care ai nevoie.

Mobile Sliding Menu

@ 2024 - Toate drepturile rezervate! - News In - Stiri de ultima ora. Termeni si conditii | Despre noi | Contact | office [@] newsin.ro